HDD Konferencia

Harghita D3ntal Days 2024

Október 25-26.

Hunguest Hotel Fenyő

Csíkszereda

Meghívó

Bevezető

Örömmel jelentjük be, hogy immár harmadik alkalommal kerül megrendezésre a Harghita Dental Days (HDD), amely évről évre a fogorvosi szakma legfontosabb és legaktuálisabb témáit helyezi a középpontba.

Az idei konferencia különleges, mert a témaválasztásunk a parodontológiától egészen az implantológiáig terjed, így a fogászat széles spektrumát öleli fel. Fontos megjegyeznünk, hogy ezeket a témákat nem fogjuk ismételni, és erről az eseményről NEM KÉSZÜL FELVÉTEL—így ez valóban egy egyszeri lehetőség!

Mindannyian tele vagyunk lementett videókkal, feldolgozandó könyvekkel és későbbre elrakott anyagokkal, de közben a szakma halad előre. Itt az ideje, hogy „szakmai énidőt” töltsünk magunkkal és kollégáinkkal, hogy közösen fejlesszük tudásunkat és lépést tartsunk a szakmánk gyors ütemű fejlődésével.

A Harghita Dental Days-t fogorvosoknak és szakembereknek ajánljuk, akik fejlődni szeretnének a fogászat különböző területein, és nyitottak az új ismeretek befogadására. Az esemény lehetőséget biztosít arra, hogy kiváló helyi és külföldi előadóktól tanuljunk.

A rendezvényre 2024. október 25-26. között kerül sor, és a konferencia szervezője a Hargita megyei Fogorvosi Kollégium.

Program

Október

25

Péntek

9:00-11:00

Napjainkban egyre nagyobb szerepet töltenek be a digitális munkafolyamatok a fogászatban. A fogászati implantológiában is alkalmazzuk már ezeket. Korábban főleg szubtraktív folyamatokat használtunk, de manapság egyre nagyobb szerepet kapnak az additív folyamatok is. Sokat ezek közül közvetlenül a szék mellett alkalmazhatunk, nagymértékben lerövidítve a páciensek kezelésének idejét. Az előadás célja, hogy betekintést nyújtson ezekbe a digitális munkafolyamatokba és gyakorlati tanácsot adjon a gyakorló felhasználónak.

11:00-11:30
11:30-13:30

A fogak szerkezeti fejlődési rendellenességei közül az utóbbi időben jelentős figyelmet kapott az első maradó molárisok és metszőfogak zománcát érintő hipomineralizáció, melyet MIH, azaz Moláris Incizális Hipomineralizációnak nevezünk. Ennek fő okai az egyre magasabb prevalencia, az életminőségre gyakorolt hatása és az ellátás nehézségei, mint a restauráció vagy az érzéstelenítés sikertelenségei. Előadásomban szeretném ismertetni a betegség lehetséges etiológiai hátterét, és az elváltozás klasszifikációját, mely segítséget nyújt az ellátásban. Valamint szeretném ismertetni azokat a lehetőségeket, melyek növelik a sikerességet, vagy csökkentik a későbbi komplikációkat.

13:30-15:00
15:00-17:00

A dentális traumák az esetek nagy részében a frontfogakat érintik. Ezen fogak elvesztése mind gyermekkorban, mind felnőttkorban esztétikai problémához vezethet, mely végeredményben hatással van a páciensek életminőségére. A fogak megtartása érdekében fontos ismerni a különböző sérülési formákat és azok ellátási lehetőségeit. Előadásomban esetek bemutatásával szeretném ismertetni a fogászati traumatológiai diagnosztikát és az ellátás irányelveit.

Program

Október

26

SZOMBAT

9:00-11:00

Procedurile terapeutice actuale, folosite în cadrul tratamentului pacienților cu abraziune patologică aparțin stomatologiei minim invazive ce se bazează pe tehnicile adezive curente. În acest cadru, materialul de restaurare optim este vitro-ceramica ramforsată cu litiu disilicat (IPS e.max, Ivoclar) datorită atât proprietăților mecanice și estetice optime cât și rezistenței pe termen lung.
Dinții cu abraziune patologică necesită zero- sau minimă preparație pentru a primi restaurări din ceramică integrală care refac atât funcționalitatea cât și estetică aparatului dento-maxilar. Spațiul vertical necesar acestor restaurări este obținut prin creșterea DVO.
Prezentarea de față va explica protocoale clinice predictibile folosite în creșterea DVO din cadrul reabilitărilor orale complexe ale pacienților cu abraziune patologică.

11:00-11:30
11:30-12:00

A sajátfog graft minden páciens számára elérhető és könnyen felhasználható anyag. A BonMaker saját fog-csontgraft (BonMaker Auto-Tooth Bonegraft - ATB) eljárás célja, hogy saját szövetet felhasználva tegyük alkalmassá a kihúzott fog területét a későbbi implantációra, csökkentve ezáltal az állati eredetű, ill. szintetikus csontpótló anyagok felhasználását. A sajátfog graft segítségével elkerülhetőek a többlépcsős, páciens számára is megterhelő szájsebészeti beavatkozások, akár rövidíthető a gyógyulási idő is. A csontpótló anyag felszívódása kiemelkedő, helyette valódi új csont képződhet. Ezen pozitív tulajdonságai miatt nem csak az implantológiai, hanem a parodontológiai beavatkozások során is sikerrel alkalmazhatóak. Előadásom célja, hogy bemutassam a felhasználásának lehetőségeit és korlátait, valamint ezeknek az elméleti hátterét.

12:00-12:30

2020-ban lehetőségem volt a dr. Stavros Pelekanos által szervezett 1 évig tartó 4 modulból álló fogpótlástani továbbképzésen részt venni, ahol a digitálisan előre tervezhető összetett fogászati kezelések folyamatát tanultam meg. (From basic to advance contemporary Prosthodontics - Analog vs Digital , Athen 2020)
Ez egy parodontológiai rendelőben lényegében a digitális fogászat olyan újszerű felhasználása, ami a kezelt, gyulladásmentessé tett fogágybetegség, a fogszabályzó kezelés valamint a helyreállított kemény és lágyszöveti defektusok eredményeit figyelembe véve, olyan funkcionális és magasabb esztétikai megoldást kínál ami a hosszútávú stabilitásban szintén érdekelt.
Röviden beszélek arról, hogy a rendelőben ezeket az összetett eseteket hogyan tervezzük meg, milyen kezelési koncepciók alapján dolgozunk, ezekhez hogyan alkalmazzuk a digitális lehetőségeket és munkafolyamatokat.
Az előadás második felében komplex szájrehabiliációs eseteken keresztül mutatom be az elhangzottakat.

12:30-13:30

Az előadás célja bemutatni, hogy eltávolított fogakat hogyan tudunk felhasználni a postextrakciós terület feltöltésére, ezzel kemény- és lágyszöveti többletet képezve. Szó lesz arról is, hogy azonnali implantátum behelyezésnél hogyan tudjuk feltölteni a "jumpink gap"-et, illetve szomszédos fogak defektusaira milyen pozitív hatást gyakorolhat ez a technika.

13:30-15:00
15:00-16:30

Az előadás második részében kitérünk a parodontális defektusok feltöltésére, illetve bemutatjuk, hogyan lehet a mid-bukkális csontfalat alveolus prezerváció-szerűen rekonstruálni és hogyan végezhetünk ezekkel a saját anyagokkal fogatlan gerincen laterál augmentációt.
Szó lesz arról is, hogy amennyiben felső oldalsó régióban tervezünk beavatkozást, hogyan tudunk szimultán arcüreg emelést végezni fog eltávolításkor, valamint hogyan menedzselhetünk úgy egy sinus perforációt, hogy közben növeljük a kemény- és lágyszöveti többletet.
Végül kitérünk egyéb alternatív regeratív kezelésekre, mint a cysták feltöltése ATB +PRF kombinációjával.

16:30-18:00

A parodontológiát sokszor bonyolult kezelések átláthatatlan halmazának gondoljuk, pedig a rendelkezésre álló protokollokkal már sok éve egyre hatékonyabban tudjuk kezelni a társadalmunk jelentős részét érintő fogágybetegséget. Sőt, manapság a korábban reménytelennek kikiáltott fogakat is képesek vagyunk hosszú távra megőrizni. Az egészben a legcsodálatosabb, hogy mindez egyszerű, sokak által kivitelezhető technikával megvalósítható.
Az előadás sokféle esetből szemezget. Ugyanakkor a vezérfonal a parodontális kezelés „berni protokollja”, amit meg fűszerezünk az Európai Parodontológiai Szövetség legújabb, 2022-es ajánlásaival. Tippek, trükkök sem maradnak a véka alatt. Így a résztvevők tarisznyájába a praxisban másnaptól bárki által használható kezelési protokoll kerül, amivel a parodontitis komplex ellátása a szükséges kezelési lépések logikus egymásutánjává egyszerűsödik.

Előadók

Dr. Marada Gyula

Dr. Marada Gyula

Egyetemi adjunktus és a Fogpótlástani Tanszék vezetője a Pécsi Tudományegyetem Fogorvostudományi Szakán. 2001-ben szerezte meg diplomáját és 2017- ben PhD fokozatot. Fő érdeklődési területe a digitális fogászat, ezen belül is a szkennerek és a 3D nyomtatás.

Dr. Radácsi Andrea

Dr. Radácsi Andrea

2003-ban szerezte fogorvosi diplomáját a Pécsi Tudományegyetemen. 2005-ben Fog- és Szájbetegségek, 2020-ban Gyermekfogászat szakvizsgát szerzett. Jelenleg a PTE Fogászati és Szájsebészeti Klinika Gyermekfogászati osztályán dolgozik, 3 nyelven oktat és PhD fokozatszerzés előtt áll. Érdeklődési területe az általános anesztéziában végzett fogászati ellátás vizsgálata, valamint a zománcfejlődési rendellenességek, ezen belül is a Moláris Incizális Hypomineralizáció.

Dr. Sándor Balázs

Dr. Sándor Balázs

Egyetemi adjunktus a Pécsi Tudományegyetem Fogorvostudományi Szakán. 2006-ban szerezte meg diplomáját, 2018-ben kapott PhD fokozatot. A rezidensi gyakorlata után a Klinika gyermekfogászati részlegén kezdett el dolgozni, aminek jelenleg vezetője. Fő érdeklődési területei a gyermekfogászati endodoncia és a dentális traumák. Ugyancsak sokat foglalkozik a fogak genetikai és egyéb szisztémás betegségek által okozott fejlődési rendellenességeivel.

Dr. Dan Pătroi

Dr. Dan Pătroi

Dan Pătroi-t a legtöbben a DP Dental klinikáról ismerik. Kollégái leginkább a színpadon, mikrofon a kezében látják, amikor arról beszél, ami igazán élteti: a hivatása, amely lehetővé teszi számára, hogy munkájának eredményeit lássa azokban az emberekben, akik betérnek a rendelőjébe. „Nap mint nap együtt fedezzük fel, hogy mindig van feljebb, lehetünk jobbak és egyre magasabbra juthatunk.”

Dr. Sólyom Eleonora

Dr. Sólyom Eleonora

Érdeklődése már egyetemi tanulmányai alatt a parodontológia tudománya felé fordult, így már 2016-ban bekapcsolódott a Semmelweis Egyetem Parodontológiai Klinikájának munkájába, mint tudományos diákkörös hallgató. 2018-ban diplomázott, majd szintén a Klinikán folytathatta rezidens képzését, így 2021-ben Parodontológus szakképesítést szerezzett. PhD témája a saját fog graft felhasználása a parodontológia területén. Már hallgató kora óta olyan csontpótló anyagok vizsgálatával foglalkozott, melyek autológ eredetűek. Fontos számára, hogy a páciens a legjobb, lehetőségek szerint a legminimálinvazívabb ellátást kapja. Ehhez kiváló lehetőséget nyújtanak az autológ fog graft, valamint a vérlemezkében gazdag fibrin készítmények.

Dr. Szász Előd

Dr. Szász Előd

1993. február 18-án született Csíkszeredában. 2017-ben a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetemen szerezett fogorvosi diplomát. 2018-tól a budapesti Semmelweis Egyetemen, külsős rezidens hallgatóként posztgraduális képzésben vett részt, prof. Windisch Péter szakmai irányítása alatt. 2021-ben tett sikeres szakvizsgát parodontológiából. Általános fogászati kezelések, metsző és rágó fogak direkt és indirekt ellátása, parodontológiai és szájsebészeti beavatkozások, regeneratív tasakműtétek, esztétikai ínykorrekciós műtétek, fogászati implantátumok mellett fő érdeklődése a digitálisan megtervezett, komplex paro-ortho, implant-protetikai rehabilitációk fogászati ellátására irányul.

Dr. Horváth Attila

Dr. Horváth Attila

A Semmelweis Egyetem Parodontológiai Klinikájának elismert szakembere és egyetemi adjunktusa. Szakmai pályafutása során széleskörű tapasztalatot szerzett az orális implantológia, a parodontológia és a klinikai kutatás terén. 1999-ben szerzett fogorvosi diplomát, majd további specializációk és PhD fokozat következtek, különös tekintettel a parodontális regenerációra és az implantológiai technikákra. Dr. Horváth vezető szerepet tölt be a hazai és nemzetközi tudományos közösségben, több mint 200 előadást és számos publikációt jegyez.

Dr. Gergely Zsófia

Dr. Gergely Zsófia

2016-ban diplomázott a Semmelweis Egyetem Fogorvostudományi Karán, majd Prof. Dr. Windisch Péter magánrendelőjében kezdett el dolgozni. Ezzel párhuzamosan külsős rezidensként kezdte meg szakképzését a Semmelweis Egyetem Parodontológiai Klinikáján, ahol 2019-ben sikeres szakvizsgát tett. Napi munkája során elsősorban parodontális páciensek átfogó kezelésével foglalkozik, a konzerváló beavatkozásoktól a sebészeti eljárásokig, és alkalmanként ortodonciai kezeléseket támogató team-munkában is részt vesz. 2022-ben Berlinben, Dr. Thomas Franke magánrendelőjében dolgozott, ahol elsajátította a holisztikus szemléletű fogászati ellátást, és napi szinten alkalmazta a PRF (plazma gazdag fibrin) technikát. 2020-ban részt vett Dr. Stavros Pelekanos átfogó, több modulból álló protetikai továbbképzésén, 2022-ben pedig Dr. Giovanni Zucchelli 3-napos lágyrész plasztikai kurzusán. Emellett rendszeresen részt vesz hazai és nemzetközi kongresszusokon.

Dr. Windisch Péter

Dr. Windisch Péter

Prof. Dr. Windisch Péter a Semmelweis Egyetem Fogorvostudományi Karának Parodontológiai Tanszék igazdatója. 1987-ben szerezte meg DMD fokozatát summa cum laude minősítéssel, majd megvédte PhD értekezését „PARODONTÁLIS REGENERÁCIÓS ELJÁRÁSOK KOMPLEX ELEMZÉSE” címmel. Szemináriumokat, előadásokat és gyakorlati kurzusokat tart parodontológiából és implantológiából végzős és posztgraduális hallgatók, valamint fogorvosok számára angol, német és magyar nyelven. 2011-ben habilitált doktori fokozatot szerzett. Tagja az International Team for Implantology szervezetnek, valamint számos hazai és nemzetközi szakmai társaságnak (Európai Parodontológiai Szövetség, Magyar Parodontológiai Társaság, elnök; Magyar Implantológiai Társaság, elnökségi tag). Szakterülete a regeneratív parodontális sebészet, az autogén és xenogén anyagokkal végzett ínyvisszahúzódás-kezelési eljárások, valamint a fogászati implantátumok körüli kemény- és lágyszöveti regeneráció. Számos nemzetközi, szakmailag lektorált cikk szerzője, és a BMC Oral Health társzerkesztője.

Jegyek

Early Bird
Október 1-ig rendelhető
live
950
ron
  • Díj Október 25-26-ra
  • Kávé és ebéd
Napi jegy
 
live
750
ron
  • Október 25.-e vagy 26.-a
  • Kávé és ebéd
Normál árú Jegy
Október 1-től
live
1500
ron
  • Díj Október 25-26-ra
  • Kávé és ebéd
Jegyvásárlás (az ulpia.me oldalán)

Jelentkezés

Számlázási adatok

Köszönjük, a regisztrációt rögzítettük, a rendelés száma
Ajjajaj, hiba lépett fel a regisztráció közben. Ez a mi hibánk. Értesültünk róla, javítjuk és értesítjük önt.

Helyszín

HUNGUEST HOTEL FENYŐ CONFERENCE & SPA

Nicolae Bălcescu utca, 11 szám, Csíkszereda
Judetul Harghita, ROMANIA
Cod postal: 530132

Támogatók

Kapcsolat

T.: 0040-743 662 139

Csatlakozz Facebook-közösségünkhöz, hogy többet megtudj az eseményekről és időben értesülj a történésekről.